اِروپرس؛ طعم اسپرسو با فشار دست

اِروپرس؛ طعم اسپرسو با فشار دست

اِروپرس: طعم اسپرسو با فشار دست

اروپرس: طعم اسپرسو با فشار دست

اروپرس، دستگاهی برای دم‌آوری قهوه است که تاحدود زیادی با دیگر دستگاه‌های دم‌آوری قهوه متفاوت است. این دستگاه چیزی شبیه به دو استوانه است که به یک سرنگ بزرگ شباهت دارند. در انتهای یک سمت این استوانه، فیلتری کاغذی قرار می‌گیرد و در سمت دیگرش قهوهٔ آسیاب‌شده همراه با آب با دمای مخصوص ریخته می‌شود. پس از غوطه‌وری و اشباع در یک بازهٔ زمانی کم (معمولا بین ۱۰ تا ۲۰ ثانیه) استوانهٔ دوم مثل سرنگ عمل کرده و آب را با فشار از میان فیلتر عبور می‌دهد که باعث می‌شود عصارهٔ قهوه از آن خارج شده و عمل دم‌آوری قهوه انجام شود. معمولا قهوه‌هایی که با ایروپرس دم‌آوری می‌شوند، عطر و طعمی شبیه به قهوهٔ اسپرسو دارند، هرچند که با این دستگاه می‌توان طعم‌های دیگری هم به‌دست آورد.

تاریخچهٔ مختصر

برخلاف بسیاری از دستگاه‌های دم‌آوری قهوه، ایروپرس اختراع جدیدی است و سابقهٔ آن چندان طولانی نیست. این دستگاه در اوایل همین قرن توسط یک سازندهٔ اسباب‌بازی به نام آلن آدلر ساخته شد. آلن همیشه رویای داشتن یک قهوه‌ساز دستی را داشت که بدون نیاز به امکانات خاصی بتواند عصارهٔ قهوه را درست مثل دستگاه‌های اسپرسوساز بیرون بکشد. اختراع آلن، به علت آزادی عملی که در اختیار افراد قرار می‌داد، خیلی زود به محبوبیت رسید و میلیون‌ها عدد از آن در سراسر دنیا به فروش رسید.

آلن آدلر در اوایل همین قرن، اروپرس را اختراع و به بازار عرضه کرد.

درست کردن قهوه با اِروپرس

همان‌طور که اشاره شد، مهم‌ترین عامل محبوبیت ایروپرس، این است که به افراد اجازه می‌دهد، با ایجاد تفاوت‌های مختلف در نسبت آب به قهوه، دمای آب و زمان‌بندی به انواع قهوه‌ها با عطر و طعم‌های دل‌خواه دست پیدا کند.

درست کردن قهوه با اِروپرس کار راحت و لذت‌بخشی است.

در ادامه می‌توانید، تصاویر دیگری از این وسیلهٔ زیبا را مشاهده کنید.

تصاویر متنوعی از اِروپرس

بازخوردها


    لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
    اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید